Wrz

Chrzty w Parafii

Chrzest dziecka jest ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Należy też dobrze przygotować się do tej uroczystości. Oto kilka uwag, w formie przypomnienia, odnośnie formalności związanych z chrztem.

Dziecko powinno być ochrzczone w Parafii, gdzie rodzice przynależą a sposób formalny tzn. są zapisani do danej wspólnoty. W Anglii i Walii przynależność ta wiąże się z wypełnieniem tzw. listy Parafian. Dziecko do chrztu należy zglosić przynajmniej 3 tygodnie przed datą chrztu. Od rodziców chrzestnych wymagane jest zaświadczenie z parafii do której należy kandydat na ojca czy matkę chrzestną. Osoba wybrana na chrzestnego musi byc po sakramencie bierzmowania i prowadzić życie zgodne z wiarą. Jeżeli ktoś przynależy do naszej Parafii i jest znany duszpasterzom zaświadczenie nie jest wymagane.

Categories: Blog